loader

תנו כבוד ל...

לג'אני שירן!

הצבתי לעצמי מטרה וידעתי שאנצח

נקודת זינוק:

"כל חיי סבלתי מעודף משקל". מספרת שירן, "לפני גיוסי לצבא רציתי רק ליהנות, לא היה לי סדר יום, חייתי במין בועה של בילויים, מסעדות וישיבה בבית – מה שגרם לי לאכול המון. וכך הגעתי למשקל מאוד גבוה.

סיפור ההצלחה שלי החל לפני כשנתיים. אימי נרשמה לשומרי משקל והציעה לי להצטרף לקבוצה. הבעתי נכונות להיכנס לתהליך ורציתי ליצור שינוי, אך חששתי משיטת ספירת הנקודות. לא האמנתי שמותר לאכול הכול ועדיין לרדת במשקל. בכל זאת החלטתי להירשם לקבוצה כי ידעתי שאין לי מה להפסיד, מכיוון שבעבר ניסיתי לרזות בשיטות אחרות אך אף שיטה לא הוכיחה עצמה.

היופי בקבוצה הוא המדריכה – ריקי אשין המדהימה, שהיוותה עבורי מודל לחיקוי.

מאז, אני מגיעה כל שבוע למפגשים, מקפידה לרשום ביומן השבועי ולספור נקודות פלוס. מהר מאוד התהליך הניב את פירותיו, השלתי קילוגרמים רבים, זכיתי למחמאות רבות וזה נתן לי מוטיבציה להמשיך.

אימצתי את שיטת הנקודות פלוס כדרך חיים, לא כ"דיאטה"! ואני באמת מרגישה שנולדתי מחדש. הפכתי מבחורה חסרת ביטחון עצמי לבחורה שבטוחה בעצמה וביכולותיה, והוכחתי לכולם ש"מבנה גוף" אפשר לשנות.

חשוב לי לציין ששילבתי פעילות גופנית במשך כל התהליך לפחות שלוש פעמים בשבוע, דבר שהאיץ את הירידה במשקל ותרם לעיצוב וחיטוב הגוף, היום – אני מכורה. אני משדרת את ההצלחה שלי לכולם וממליצה בחום על שיטת הנקודות של שומרי משקל.

 

 

 

בחירה חכמה באכילה:

בתחילת התהליך הבנתי שאני צריכה לשנות לא רק את הרגלי המזון שלי אלא גם את של סביבתי. בקבוצה למדנו כי מי שמצליח לתכנן, מתכנן גם להצליח.

למדתי לערוך לעצמי רשימת קניות מסודרת עם המזונות שבחרתי ולהתאים את הסביבה שלי גם אליי.

כל האנשים הקרובים אליי תמכו בי לאורך כל הדרך וגם בזכות הפרגון והגאווה ניצחתי.

כיום כשאני כבר חברת כבוד, אני ממשיכה להגיע לקבוצה מידי שבוע להישקל וכולם שואלים אותי "מה את עושה פה?" ואני כל פעם מחדש מספרת על תהליך ההרזיה שלי ונהנית אני יודעת שלעולם לא אחזור להיות שירן שלפני הירידה במשקל. הצבתי לעצמי מטרה וידעתי שאנצח.

 

לחשוב בגדול:

הבנתי שכדי לשנות את אורח החיים שלי בנושא הרגלי אכילה אני חייבת כלים להצלחה, כך הצלחתי:

ניקדתי בקפדנות, רשמתי ביומן השבועי, השתדלתי לא לחרוג מתקציב הנקודות המותאם לי ובמקרה וחרגתי – ידעתי לקזז במהלך השבוע, התמדתי להגיע כל שבוע לקבוצה, התחלתי בפעילות גופנית, השתדלתי לשתות לפחות 8-12 כוסות מים ביום, העדפתי לבחור בתפריט מזונות בריאים ומשביעים יותר, חישבתי את גודל המנות, שדרגתי את המנות בעזרת ירקות ואחרי כל ארוחה – פרי.

 

למצוא איזון:

מתחילת התהליך הייתה בי את הנחישות ואת הרצון להצליח, כשיש רצון – הכול אפשרי! בשבילי התהליך היה פשוט, למדתי מהר את השיטה שאני יודעת שתלווה אותי כל החיים.

התייחסתי לתהליך ברצינות, אף פעם לא התעצלתי לרשום ביומן השבועי או לצאת לריצה. לאחר כל שקילה שבועית הייתי בודקת את ה-BMI שלי, והייתי חולמת על היום שבו אגיע למשקל הכבוד.

החלום שלי היה להיות רזה וללבוש שמלות כמו כל הבנות.

כל ירידה במשקל פינקתי את עצמי בבגדים חדשים שבחיים לא העזתי ללבוש.

הפכתי חלום למציאות!