loader

תנו כבוד ל...

מורן שחר!

אני רצה למרחקים ארוכים

 אני רצה למרחקים ארוכים
"כל חיי הייתי במשקל תקין ועסקתי בפעילויות ספורט שונות ומגוונות", מספרת מורן. "מאז הצבא התחלתי לעלות במשקל ולאחר לידת התאומים נותרתי עם עודף משקל, ולקראת לידת בתי הקטנה גמלה בליבי ההחלטה לקחת את עצמי בידיים ומהר.
נקודת הזינוק- הרגע שהביא להחלטה לקחת את עצמי בידיים, היה כשנסעתי עם בעלי לחופשה זוגית בארצות הברית ונכנסנו לחנות של מותג ספורט. עמדנו בתור לקופה והסתובבתי לרגע וראיתי חצאית ג'ינס שמאוד מצאה חן בעיניי ( אגב, היום אני לובשת אותה ). קניתי אותה, מבלי למדוד כמובן. הגענו לחדר במלון ובשמחה ובששון רצתי למדוד את החצאית ואולי אף ללבוש אותה כבר הערב. חשכו עיניי. החצאית אפילו לא עולה עליי. הרגשתי שאני חיה בחוסר מודעות מוחלט ובעיקר בהכחשה בנוגע למשקלי.

בחירה חכמה בפעילות גופנית:
חזרנו הביתה והתחלתי בפעילות ספורטיבית קבועה עם מאמן כושר. ממש בתחילת האימונים גיליתי שאני בהריון ולמרות זאת המשכתי להתאמן עד השליש השני של ההריון. כל ההריון חשבתי לעצמי, מה אני מתכוונת לעשות מיד לאחר הלידה עם המשקל העודף.  החלטתי שבבוקר הראשון שבו ארגיש בנוח לצאת עם התינוקת מהבית, אצטרף לשומרי משקל. לקבוצה הגעתי עם בתי התינוקת, זמירה המדריכה קיבלה אותנו ברוחב לב ומאז אני לא מפספסת אף מפגש, יחד עם זאת, חודשיים לאחר הלידה חזרתי לספורט ומאז אני מתמידה.
מזה כשנה אני רצה למרחקים ארוכים, משתתפת במירוצים שונים בארץ ושמתי לי למטרה בחמש השנים הקרובות לרוץ חצי מרתון, כשהמטרה הגדולה היא לרוץ מרתון בגיל ארבעים וחמש.
הכלל שאליו התחברתי בשיטת הנקודות הוא שאני מנהלת לעצמי את היום ואני לא צריכה לעמוד בתפריט שמכתיבים לי מראש, שלרוב גם אינו תואם את טעמי האישי.הדהים אותי שאני אוכלת כל מה שאני רוצה ואוהבת ועדיין אני מצליחה לרדת במשקל.
לקח לי זמן להבין שאני צריכה לשנות את ההתייחסות והגישה שלי לאוכל וככל שעבר הזמן הפנמתי את העקרונות, יישמתי אותם והיה לי קל יותר. אני מאושרת עם תכנית נקודות פלוס. מאכלים שספרתי אותם קודם ועלו לי בנקודות מתוך התפריט היומי, היום לא "עולים" לי בנקודות ואני נהנית מהם מבחינת התזונה.
הרישום ביומן המעקב היווה לי מעין מראה לתזונה שלי וככה למדתי להתמודד עם הנושא. גם היום אני מקפידה לרשום ביומן, בעיקר בימים בהם קשה לי יותר.
מבחינתי, אחד הדברים החשובים ביותר שבזכותם הצלחתי הוא החיבור שלי עם המדריכה זמירה המקסימה. בשניות זמירה קולטת מה עובר עליי, אם אני זקוקה לדחיפה, אם אני צריכה נזיפה לאיפוס או מילה טובה שתרגיע אותי.
זאת הזדמנות ענקית להודות לך, זמירה, על התמיכה, ההבנה, ההכלה ועל מי שאת כאדם. לא בכדי את מדריכה ותיקה ואהובה.

 נקודת תמיכה:
וכמובן שאי אפשר בלי התמיכה והעידוד של חברי הקבוצה. השותפים שלי להצלחה שלי, הם אלה שמבינים אותי הכי טוב, שיודעים בדיוק עם אלו קשיים אני מתמודדת ותמיד יודעים לתמוך ולעזור ברגעי השפל. כמובן שזה הדדי.כשחזרתי לעבודה אחרי תשעה חודשים בחופשת לידה, הצחיק אותי שאנשים לא זיהו אותי. כמובן שזה החמיא לי באותה המידה.
אחד הדברים שבזכותם אני מגדירה הצלחה בתהליך הוא העובדה שגרמתי לאמא שלי להצטרף לשומרי משקל, וגם היא כיום חברת כבוד. חוץ ממנה הצטרפו גם דודה שלי וחברות נוספות רבות שראו אותי ונדהמו מהשינוי וכולנו מפיצות את השמועה בסביבתנו וסוחפות איתנו עוד ועוד אנשים.
חוץ מזה, זה כ"כ כיף להיכנס לחנות בגדים ולראות שכמעט כל בגד שאני מודדת עולה עליי. שנים שלא נהניתי לבלות בקיץ בים רק עם בגד ים ולא עם בגד ים מתחת לגופיה ולמכנסיים.

הטיפים שלי-רישום ביומן המעקב, שנותן פרופורציה לאכילה ועוזר לשמור על מיקוד. לא לוותר על זה, גם אם מזייפים לרשום ה-הכל.
התמדה במפגשים, בעיקר כשקשה. הרי בדיוק בשביל זה הקבוצה קיימת. לשמוע את הקיטורים שלי, להבין אותי, לא לשפוט אותי ולעזור לי לאסוף את עצמי להמשיך הלאה.
להפוך את תהליך ההרזיה והשמירה על המשקל ואת הספורט לחלק בלתי נפרד מהחיים, לחלק מהשגרה, מבחינתי זה בדיוק כמו לקום בבוקר ולהתקלח. זה פשוט חלק משגרת היום של משפחתי ושלי.