loader

ככה זה כשאוהבים – חשיבות התמיכה בתהליך ההרזיה

קל יותר להצליח כשמסביבכם מעגל קרוב ומחבק, וכמובן מדריכה וקבוצה תומכת מערכת שומרי משקל | 22.02.2017

תהליך הרזיה הוא תהליך הדורש שינוי בכל תחומי החיים. כדי להצליח בו כולנו זקוקים לתמיכה,לאורך תהליך ההרזיה. כשכבר הצלחנו והפכנו לחברי כבוד, אנו עדיין זקוקים לעזרה כדי לשמור על ההישג לכל החיים.

חברי כבוד - סיפורי ההצלחה שלנו מקפידים לציין את התמיכה שקיבלו מבן זוג מבין המשתף פעולה ומסייע, ממשפחה שנרתמה לעזור, ומחברים לעבודה שתומכים, מעודדים ונותנים מחמאות.

קל לרתום את הסובבים כשאנו משתפים אותם בצרכים שלנו. חשוב שנדאג לתאם איתם ציפיות ולא נתבייש לבקש את העזרה לה אנו זקוקים.

כיצורים חברתיים אנו ניזונים מתגובות  הסובבים אותנו, במקרים רבים הן נותנים לנו את הדחיפה הדרושה לרזות, והתגובות החיוביות מעניקות לנו את המוטיבציה הדרושה לנו כדי להמשיך ולהצליח כל פעם מחדש.

למה כדאי לגייס תמיכה ?

  • ממחקר שנערך בשומרי משקל עולה כי 84% מחברי הכבוד ששומרים על משקלם מספרים שתמיכה ושיתוף המשפחה בהרזייתם עזרו להם להצליח.
  • המשפחה שלכם או חבריכם הם האנשים הקרובים לכם ביותר אם רק תבקשו, הם  ישמחו לעזור לכם, ככה זה כשאוהבים. כולם בשביל אחד ואחד בשביל כולם.
  • השינוי החשוב ביותר שעלינו לעשות הוא להבין כיצד לגייס את הסביבה הקרובה לעזרתנו, לפעמים כל שצריך הוא פשוט לבקש בצורה מפורשת.

 

כיצד המשפחה יכולה לעזור לכם:

  • לאפשר לכם זמן לפעילות גופנית או להשתתף במפגש השבועי של שומרי משקל, (לשמור במקומכם עם הילד)
  • להכין בעבורכם ארוחות מתאימות, (לחתוך סלט שיחכה לכם כשאתם מגיעים הביתה)
  • לקנות הביתה רק מה שלא מפתה אתכם, (את הפיצוחים שיאכלו מחוץ לבית...)
  • להימנע מהשארת פיתויים בסביבתכם, (לא להשאיר אריזת ופלים פתוחה על השיש)
  • לשנות את תפריט הארוחות המשפחתיות- שתתאים גם לכם, ( במקום הג'חנון בשבת בבוקר להחליף למשהו מפנק אחר כמו פנקייק עם פרי או פשטידה)
  • לצאת יחדיו לצעידה יומית כי בשניים זה יותר נחמד וגם יותר מחייב.
  • לעודד אתכם להמשיך, לא לוותר, ולהחמיא לכם על שינויים גם אם הם קטנים.

 

כיצד מבקשים עזרה?

1:  הסבירו מה אתם מרגישים ולאיזו עזרה אתם מצפים

עירכו שיחה משפחתית והבהירו שהחלטתם להתמודד עם עודף המשקל שלכם. כעת ספרו להם שהחלטתם להצטרף לשומרי משקל. והבהירו מה באורח חייכם המשפחתי הנוכחי מפריע למאמצים שלכם לרזות ומה הם יכולים לעשות כדי לעזור.

2: היו אסרטיביים

גם אם לחלק מבני המשפחה קשה עם השינויים , בדקו איזה אלטרנטיבות מתאימות להם, כך הם לא ירגישו שהויתור גדול מידי עבורם ויסכימו לשתף פעולה כי ירגישו שהויתור שווה את המחיר.

3: אמרו תודה

זכרו להודות לתומכים בכם בכל פעם מחדש, על הויתורים שהם עושים למענכם. אתם חשובים למשפחה ולחברים ולכן אתם יכולים לצפות מהם לשיתוף הפעולה הנדרש והם ישמחו לעזור, אם רק ידעו מה אתם צריכים.

4: חפשו שותפים לדרך

חפשו חברים שרוצים לרזות והציעו להם להצטרף אליכם לקבוצה בשומרי משקל כך תשמשו אחד לשני מעגל תמיכה נוסף במהלך השבוע. יחד תצאו לצעידה היומית, ולחדר הכושר ואפילו החליפו יומני מעקב יומיים לבקרה ולתמיכה.

5: שתפו את חבריכם לקבוצה במה שעובר עליכם

אם יש לכם קושי, העלו אותו בשיחה השבועית. אל תחששו כי  חברי הקבוצה הם בדיוק כמוכם, והם מבינים אתכם והם כאן כדי לתמוך ולהתמך. חברי הקבוצה מתמודדים עם אותם קשיים והפתרונות שהם מצאו לבעיותיהם יספקו לך תמיכה ורעיונות חדשים שיגבירו את המוטיבציה להתמודדות טובה יותר עם תהליך ההרזיה.

6: פנו למדריכה בבקשת עזרה

הידע של המדריכה, זה שהיא עברה בדיוק את מה שאתם עוברים, והיא יכולה לשמש כמודל לחיקוי, וניסיונה העשיר, כל אלו מאפשרים לה להגיש את העזרה לה אתם זקוקים. במקרה הצורך עומד לרשותה צוות המומחים של שומרי משקל לפתרון בעיות מיוחדות כי תוכנית שומרי משקל ניתנת להתאמה לכל אחד ואחת.