loader

לפרגן לעצמנו, הכי מגיע לנו

מכירים את ההרגשה שאתם דואגים לכל העולם ורק לעצמכם לא נשאר לכם זמן? אנחנו דואגים לילדים, לבן הזוג, להורים, לעבודה, לחברים ומה איתנו? מערכת שומרי משקל | 22.02.2017

אנחנו יודעים תמיד לפתור לאחרים את הקשיים והבעיות אבל כשזה נוגע לבעיות שלנו פתאום איננו יודעים,לרוב אנחנו שוכחים לדאוג לאדם הכי חשוב – לנו...

כמו בשיר של יהונתן גפן, אני אוהב שוקולד  - "אבל הכי הכי הרבה אני אוהב אותי"

חשוב למצוא את הדרך לעצור לרגע, לחשוב עלי, לקחת לעצמי, לאהוב את עצמי.

אחד הכלים המרכזיים של אורח חיים בריא הוא לדאוג לבריאותנו המנטאלית ולפרגן לעצמנו - יום כיף, חוג, מתנה, לקחת חופשה,מסז', לנוח, לרדת במשקל...

כולנו אולי חושבים שאנו אוהבים את עצמנו ומפרגנים אבל במציאות אנו לא תמיד נמצאים בראש סדר העדיפויות שלנו. נראה שתמיד יש המון דברים אחרים חשובים יותר מאשר לפנות לעצמנו זמן ומשאבים נוספים. והתעסקות במשקל שלנו נתפסת לעתים כעיסוק רדוד,שטחי ומיותר, למה לא לאכול כל מה שרוצים ולפרגן לעצמנו באוכל טוב ופשוט ליהנות מהחיים? כי אוכל הוא הרי טעם החיים!

השאלה אם זה באמת פרגון? אם באמת לא אכפת לנו?

כי למעשה בנוסף למעבר לתזונה נכונה, לקבלת שליטה ואחריות על האכילה, לדאוג למראה ובעיקר לבריאות שלנו זה הכי מעשה של פרגון עצמי. זה ביטוי לאהבה עצמית, לדאגה לעצמי ובעקיפין גם לדאגה לאהובים עלינו.

לכן גם כשקשה ובא לכם לפעמים להרפות, אל תשכחו שההצטרפות שלכם לשומרי משקל , ההתמדה וההישגים הם מעשה של אהבה ופרגון ודאגה לעצמכם.

מהו פרגון? פרגון הוא היכולת לעשות למען, להביע הערכה חיובית, אהבה, קבלה, אהדה. לפרגן למישהו זה להעריך אותו, לראות את הטוב שיש בו, ולומר לו במילים או במעשים, שאנחנו שמחים בשבילו. בפרגון יש רצון טוב, משאלה שיהיה לאחרים טוב, שיצליחו, שייהנו מעצמם, שיעשו טוב לעצמם.

כדי להצליח בתהליך ירידה במשקל, עלינו למצוא זמן לפרגן גם לעצמו. לפנות לנו זמן    להכין לעצמנו  ואף לרתום את סביבתנו שתעזור לנו – וכל זה בלי להרגיש נקיפות מצפון.

כאשר אנחנו נותנים מקום בסדר העדיפויות גם לצרכים שלנו אנו מאושרים יותר, בריאים יותר בשליטה טובה על חיינו ועל תהליך ההרזיה שלנו. חברים מצליחים דואגים לעצמם, יחד עם הדאגה לאחרים.

מה זה בעצם אומר:

לפרגן לעצמי זה גם להיות אסרטיבים ולדעת לומר "לא" למה שלא מתאים לנו..ללמוד לומר לא לפעמים לבקשות של אנשים אחרים כשזה מתנגש עם הצרכים שלנו.

לשים את עצמך במקום גבוה בסדר העדיפויות. לדוגמה:

  • מגיע לנו לאכול ליד שולחן עם צלחת ולא לחטוף "מפה ומשם."
  • מגיע לנו זמן פנוי שבו נוכל לעשות מה שמתחשק לנו, ללכת לקבוצה למשל.
  • מגיע לנו זמן פנוי לפעילות גופנית.                  
  • מגיע לנולפינוקים קטנים, בעקבות הצלחות, או לעידוד כשקשה.
  • המעסיקים שלנו, בני המשפחה וחברים, יכבדו את הצרכים שלכם כשתסבירו להם מהם.
  • ברגע שהחלטתם לומר "לא" אל תבזבזו זמן ואנרגיה על רגשות אשם. אמירת המילה "לא" מראה שיש לכם גבולות וצרכים החשובים לכם. האחרים יכבדו אותכם בזכות זה.

 

ולסיום ציטוט מטקסט נהדר לקרוא ולהפנים.

משהו על אהבה עצמית - צ'ארלי צ'אפלין

כאשר אהבתי את עצמי באמת
התחלתי להשתחרר מכל מה שאיננו בריא עבורי, מאכלים, אנשים, מצבים, כל דבר שמשך אותי מטה.
בהתחלה לבי קרא לזה- "גישה אגואיסטית".
היום אני יודע שזה "אהבה עצמית".