loader

שאלות ותשובות

פשוט מגיעים. מוצאים  ברשימת הקבוצות את המתאימה ה לכם ביום ובשעה מגיעים ומצטרפים בקבוצה. אין צורך להודיע מראש. ושיהיה בצלחה.

משקל כבוד נקבע  ע"י המדריכה בשיתוף לפי טבלאות משקל וגובה של שומרי משקל המחושבות לפי נוסחת ה-BMI. בשומרי משקל  אנו מדברים על ירידה בשלבים, קודם ירידה של 5 ק"ג ואח"כ מציבים יעדים נוספים עד לטווח משקל הכבוד .

כן. ההתמדה חשובה להצלחה בהרזיה. ברגע שמתחילים להגיע רק "כשמתחשק" המוטיבציה יורדת ותהליך ההרזיה נעצר או מואט  אין תוצאות. 

התוכנית ניתנת להתאמה לכולם. צמחונים וטבעוניים יקבלו תפריטים מתאימים בקבוצה מהמדריכה. אנשים בעלי רגישויות למזון או  עם נסיבות רפואיות כמו  צליאק, סכרת, יתר לחץ דם וכדומה יוכלו לקבל הנחיות מהמרפאה המטפלת בהם ולהביאן למדריכה בקבוצה להתאמת התפריט. 

בשומרי משקל יש קבוצות נוער להרזיה אליהן אפשר להצטרף מגיל 10 ומעלה.

פלאטו הוא מצב זמני שבו הגוף עוצר את הירידה כדי להתרגל למשקל החדש. הוא בד"כ מתרחש אחרי ירידה ניכרת במשקל, לפחות 10 ק"ג. ממשיכים להתמיד והירידה במתחדשת. 

אחרי 3 שבועות של אכילה לפי תפריטים שמכניסה אותך לתהליך. אצל רבים נוצר הצורך לאתנחתא בשליטה. יום חופשי מספירה מספק זאת. הקפידו להיצמד לכללים הנמצאים בחוברת "פשוט ממשיכים" ותיהנו מארוחה שבועית זו שתמלא אתכם באנרגיות להמשך השבוע.  "יום חופשי מספירה" הוא  אינו חובה, אבל  מניסיוננו בשומרי משקל אנו יודעים שמי שמתנזר סופו להיתחזר  ולכן ממליצים לשלב בתהליך גם פינוקים לנשמה. 

עצירה בירידה במשקל נגרמת מסיבות שונות. בחלקן פיזיות גופניות הורמונליות ובחלקן בגלל ירידה במוטיבציה וירידה בשמירה על התפריט והפסקת פעילות גופנית.

עוצרים רגע לחשוב לאיזה הרגלים  אני צריך לחזור שמביאים אותי להצלחה? ומחליטים להתחיל מהיום עם שניים כאלה, לאט לאט מוסיפים עוד ועוד הרגלים חדשים. מומלץ לפנות למדריכה לשיחת ייעוץ אישית. 

מחשבים בנפרד את ערכי הנקודות לכל מרכיב בחומרים ומסכמים. אח"כ מחלקים במספר המנות המתקבלות לאותו מתכון.

במדריך הנקודות  חישבנו עבורכם נקודות לארוחות במסעדות. בחוברת תוכלו למצוא נקודות למנות רבות במגוון רחב של מסעדות. זכרו, במסעדות המנות מכילות יותר שומן מהנראה לכם ולכן אנחנו ממליצים לאכול כבילוי עד פעמיים בשבוע במסעדה.  במידה ואורח החיים שלכם מצריך אכילה מידי במסעדות אנו ממליצים לפנות למדריכה ולהתייעץ איתה. 

רצוי 3 ארוחות גדולות ושתי  ביניים ארוחות קטנות.

כן. בתנאי שאכילת הלילה נכנסת לחישוב הנקודות היומי. אבל חשוב לעת שיש אנשים שאכילת לילה פוגעת בקצב ההרזיה שלהם. 

"מותחים קו", חוזרים לתפריט רגיל, משתדלים לבחור לאכול יותר מזונות על ומשתדלים להגביר  פעילות גופנית.  

התקציב היומי שלך חושב על פי נתונייך האישיים במטרה לשמור על בריאותך ולתת תוצאות טובות בהרזיה ולכן אין לקזז את התקציב היומי. לא אוכלים לא מרזים. 

כמה דרכים: להקפיד לאכול את כל אבות המזון כולל שומנים. להקפיד לשתות הרבה ואפילו יותר מהרגיל. לאכול ירקות מבושלים ופחות ירקות חיים לתקופת  העצירות. לעשות פעילות גופנית. להקפיד על זמן קבוע של ביקור בשירותים.

אצל חלק מהנשים נצפתה השפעה של המחזור החודשי על הירידה במשקל. בכדי לדעת אם יש השפעה אצלך עליך לעקוב אחר הירידות במשקל וזמן המחזור במשך מספר חודשים. בכל מקרה לא לייחס עליה במשקל באופן מיידי למחזור ולבדוק גורמים נוספים

צריך לשתות בין  8 ל- 12 כוסות מים  ביום. כלומר 2-3 ליטר.

יש הטוענים ששתיית מיץ בבוקר בתוך כוס מים חמימים (פושרים) עוזרת לניקוי המעברים בגוף ואם לא השתייה אינה מזיקה ומזכירה לנו שאנחנו בדיאטה. אפשר להמתיק את המיץ בממתיק מלאכותי.

3 שעות שבועיות בעצימות גבוהה עם העלאת דופק יעזור לירידה במשקל. במידה ואת עושים פעילות בעצימות נמוכה יותר כמו הליכה, פילאטיס או חיטוב ועיצוב היא תשפר את מדדי הבריאות שלכם כמו לחץ דם, סוכר וכדומה ותעלה את  מצב הרוח והמוטיבציה בתהליך ההרזיה ולכן היא חשובה לא פחות . 

לא. אין צורך לחלק את תקציב הנקודות לנקודות לפי קבוצות מזון.  כלל המפתח בבניית התפריט הוא שילוב של חלבון בכל ארוחה בכמות ששווה או גדולה מכמות הפחמימה.  חשוב מאוד שכל אחד יילמד על גופו מה גורם לו להיות שבע יותר ונותן תוצאות טובות יותר בהרזיה.  תוכלו להיעזר במדריכה לבדיקת יומני האכילה שלכם ולקבלת טיפים ועצות.